Jeden kredyt zamiast kilku

Wybierz kwotę kredytu

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 17,43%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8300 zł, całkowita kwota do zapłaty 10 791,87 zł, oprocentowanie nominalne zmienne 8,99% w skali roku, całkowity koszt kredytu 2491,87 zł (w tym: prowizja za udzielenie kredytu 995,17 zł – 11,99%, odsetki 1496,70 zł), 40 miesięcznych rat równych w wysokości po 269,80 zł, ostatnia rata: 269,67 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 03.10.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.Okres spłaty od 3 - 120 miesięcy. Maksymalne RRSO wynosi 19,24%.

Konsolidacja kredytu dla osób zadłużonych bez zdolności kredytowej

Z powodu różnych zdarzeń losowych okazać się może, że przez zaciągnięte zobowiązania utracimy zdolność kredytową. W takim przypadku, aby otrzymać pożyczkę konsolidacyjną bez zdolności finansowej, możemy co prawda udać się do banku, jednak bądźmy przygotowani na odpowiedź odmowną. Banki bardzo niechętnie udzielają kredytów osobom bez zdolności kredytowej.

Konsolidacja kredytu nie tylko w banku

Aby dokonać konsolidacji długów możemy udać się do instytucji pozabankowej, gdzie otrzymamy dopasowany do naszych potrzeb kredy konsolidacyjny. Jego przeznaczeniem jest spłata naszych dotychczasowych zobowiązań takich jak kredyty i pożyczki. Dotychczasowe zobowiązania zamienione zostaną w jeden kredyt, co znacznie ułatwia spłatę zadłużenia. Zdecydowanie łatwiej jest płacić jedną, mniejszą ratę co miesiąc, niż kilka różnych kredytów naraz. Zmianie ulga również okres pożyczkowania, w tym wypadku spłacamy jeden kredyt z jednym, zazwyczaj dłuższym od wcześniejszych okresie spłaty.

Jak wygląda kredyt po konsolidacji

Okresy kredytowania kredytów konsolidacyjnych są zazwyczaj bardzo długie i sięgać mogą 10, 20 lub 30 lat. Odpowiednio dopasowane zostają raty, które są mniejsze niż suma wcześniejszych zobowiązań, przez co stają się łatwiejsze do spłacenia. Jeśli więc posiadasz stałe źródło dochodu i masz z czego spłacać pożyczkę, a obecne kredyty zaczynają ci „ciążyć”, pomyśl o kredycie konsolidacyjnym, jako możliwości połączenia różnych zobowiązań w jedno.
Brak zdolności kredytowej często jest przeszkodą w udzieleniu pożyczki przez bank, jednak nie musi być brany pod uwagę przez instytucje pozabankowe. Można się do nich zwrócić o pomoc, mając problem ze spłatą wcześniejszych zobowiązań. Wtedy warto wnioskować o udzielenie kredytu konsolidacyjnego, który pozwoli nam wyjść z problemów.

Podsumowując

Dzięki niższej miesięcznej racie oraz dłuższemu okresowi spłaty dłużnikowi dużo łatwiej jest spłacić kredyt. Lepiej jest mu też zebrać pieniądze na spłatę istniejących zobowiązań. Dlatego kredyt konsolidacyjny jest nie tylko ułatwieniem w spłacie różnych kredytów, ale też ratunkiem dla osób zadłużonych, które potrzebują połączyć dotychczasowe zobowiązania w jedno, a przez to umożliwić łatwiejszą spłatę zadłużenia.

 

Jeśli masz problem ze wzięciem kredytu z powodu braku zdolności kredytowej, poszukaj pomocy na stronie: www.multika24.com.pl