Jeden kredyt zamiast kilku

Wybierz kwotę kredytu

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 17,43%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8300 zł, całkowita kwota do zapłaty 10 791,87 zł, oprocentowanie nominalne zmienne 8,99% w skali roku, całkowity koszt kredytu 2491,87 zł (w tym: prowizja za udzielenie kredytu 995,17 zł – 11,99%, odsetki 1496,70 zł), 40 miesięcznych rat równych w wysokości po 269,80 zł, ostatnia rata: 269,67 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 03.10.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.Okres spłaty od 3 - 120 miesięcy. Maksymalne RRSO wynosi 19,24%.

Wybór kredytu konsolidacyjnego dla osób zadłużonych z komornikiem

Jak pokazuje rzeczywistość osoby borykające się z zadłużeniem maja ogromny problem z otrzymaniem kredytu w różnych bankach. Barki nie chcą przyznawać im pieniędzy w obawie, że kredytobiorca nie będzie miał z czego spłacić zaciągniętej pożyczki. Jak więc otrzymać kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem i bez hipoteki?

Nie zawsze otrzymanie kredytu konsolidacyjnego jest takie proste

Otrzymać pożyczkę łatwiej jest osobie z pozytywną historią kredytową, szczególnie, gdy pod zabezpieczenie kredytu idzie nieruchomość. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych w BIK nie jest już taką prostą sprawą.
Tak więc mając pozytywną historię kredytową, stały dochód i nieruchomość pod zastaw łatwiej będzie uzyskać kredyt konsolidacyjny, niż osobie zadłużonej bez zdolności kredytowej. Banki po prostu boją się pożyczać pieniądze ludziom zadłużonym, z komornikiem i nie mającym nic w zastaw.
Możesz być pewien, że nikt, żaden podmiot nie udzieli ci kredytu, bez sprawdzenia twojej zdolności kredytowej. Potwierdzić zdolność kredytową można poprzez dokument potwierdzający wysokość dochodów.
Firmy udzielające kredytów wliczają do zdolności kredytowej wszystkie dochody, chcąc mieć gwarancję spłaty kredytu. Niektórzy z klientów posiadają wysokie zadłużenie, dlatego aby uzyskać pożyczkę konsolidacyjną trzeba będzie zabezpieczyć ją hipoteką.

Kredyty konsolidacyjne jako ratunek dla zadłużonych

Wzięcie kredytu konsolidacyjnego chroni jego posiadacza przed kolejnymi, dodatkowymi kosztami pozwalając spłacać pojedynczą ratę miesięcznie.
Mając problem z konsolidacją kredytów i pożyczek z komornikiem, warto spróbować swoich sił w kontakcie z firmami pozabankowymi. Może okazać się, że nie możliwa do wzięcia pożyczka w banku, jest prostą formalnością w firmie pozabankowej. Warto poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiedniej firmy udzielającej pożyczek, chociaż może okazać się, że nie jest to proste zadanie. Kiedy znajdziemy już właściwą firmę czekają nas formalności – w szczególności chodzi w nich o zabezpieczenie spłaty zadłużenia. Może to być na przykład zastaw, nieruchomość. Z pewnością czeka nas też potwierdzenie dochodów. Tak więc konsolidacja kredytów dla zadłużonych jest sprawą dosyć trudną, ale nie niemożliwą.

 

Masz problem z zadłużeniem i komornikiem? Sprawdź na stronie www.multika24.com.pl co można z tym zrobić!