Jeden kredyt zamiast kilku

Wybierz kwotę kredytu

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 17,43%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8300 zł, całkowita kwota do zapłaty 10 791,87 zł, oprocentowanie nominalne zmienne 8,99% w skali roku, całkowity koszt kredytu 2491,87 zł (w tym: prowizja za udzielenie kredytu 995,17 zł – 11,99%, odsetki 1496,70 zł), 40 miesięcznych rat równych w wysokości po 269,80 zł, ostatnia rata: 269,67 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 03.10.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.Okres spłaty od 3 - 120 miesięcy. Maksymalne RRSO wynosi 19,24%.

Jaki kredyt konsolidacyjny wybrać dla osób zadłużonych bez bik?

W wyniku różnych sytuacji życiowych, często decydujemy się na wzięcie kredytu i często te same okoliczności sprawiają, nie możemy spłacić naszych zobowiązań. Niestety, w takim przypadku biorąc kredyt w banku i nie spłacając go na czas, narażamy się na negatywny wpis do BIK, jako osoba nie posiadająca zdolności kredytowej.

Co robić gdy przeszkodą w uzyskaniu kredytu jest zły BIK?

Kiedy nie możemy dostać kolejnego kredytu, ze względu na zły BIK, ratunkiem mogą okazać się instytucje pozabankowe. Wymagają one tylko zaświadczenia o dochodach. Dzięki nim możemy uzyskać kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej.
Pamiętajmy, że jednak przed każdym udzieleniem usługi badają też ryzyko udzielenia kredytu.
Niestety pożyczki dla osób zadłużonych przeznaczone na pomoc osobom zadłużonym są droższe od zwykłych. Jednak osoby bez czystej historii kredytowej ze względu na brak wiarygodności, mogą się ratować właśnie nimi w trudnej sytuacji.

Jakie są warunki korzystania z pożyczki pozabankowej?

Kredyty konsolidacyjne brane w firmach pozabankowych są zazwyczaj dostosowane do potrzeb klienta. Wnioskowanie o taką pożyczkę jest prostsze niż w przypadku banku i zazwyczaj wymagane jest jedynie zaświadczenie o dochodach.
Co więcej w niektórych firmach udzielających pożyczek osoby bardzo zadłużone otrzymać mogą specjalne ulgi. Mowa to szczególnie o osobach posiadających negatywną historię w BIK lub w innym rejestrze, lub też mających negatywny wpis w Krajowym Rejestrze Długów. Czyli możemy uzyskać kredyt konsolidacyjny będąc osobą bardzo zadłużoną i jednocześnie otrzymać ulgę.

Co wyróżnia kredyt konsolidacyjny od innych kredytów?

Kredyt konsolidacyjny należy do specjalnej oferty banków i instytucji pozabankowych. Głównym celem takiego kredytu jest spłata wcześniejszych, wiążących klienta kredytów. Tak więc mając już zaciągnięte wcześniej zobowiązania, możemy zdecydować się, aby połączyć je w jedno przy pomocy kredytu konsolidacyjnego.
Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu możemy rozciągnąć spłatę kredytu w czasie i płacić mniejszą ratę miesięczną.

Podsumowując

Tak więc kredyt konsolidacyjny to nie tylko wygoda, ale też ratunek dla osób nie mogących poradzić sobie z dotychczasowym zadłużeniem. Warto w takim przypadku rozglądnąć się w ofercie, być może któraś z firm oferuje kredyt na warunkach idealnie pasujących do twoich potrzeb.

 

Jeśli nie wiesz jaki kredyt z bez BIK będzie dla ciebie odpowiedni, poszukaj informacji na stronie: www.multika24.com.pl