Jeden kredyt zamiast kilku

Wybierz kwotę kredytu

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 17,43%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8300 zł, całkowita kwota do zapłaty 10 791,87 zł, oprocentowanie nominalne zmienne 8,99% w skali roku, całkowity koszt kredytu 2491,87 zł (w tym: prowizja za udzielenie kredytu 995,17 zł ? 11,99%, odsetki 1496,70 zł), 40 miesięcznych rat równych w wysokości po 269,80 zł, ostatnia rata: 269,67 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 03.10.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.Okres spłaty od 3 - 120 miesięcy. Maksymalne RRSO wynosi 19,24%.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny pozwala na ułatwienie sobie życia poprzez zamianę wielu rat w jedną i wydłużenie okresu kredytowania na dłuższy niż wcześniejsze zobowiązania. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu możemy odetchnąć z ulgą, mając wiele zobowiązań z krótkim okresem spłaty. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu połączymy nasze dotychczasowe zobowiązania w jeden kredyt i wydłużymy czas jego spłaty.
Przed wzięciem kredytu konsolidacyjnego warto sprawdzić czy taka możliwość się opłaca. Jeśli nie, to spłaćmy dotychczasowe zobowiązania bez użycia kredytu konsolidacyjnego.

Co daje nam kredyt konsolidacyjny?

Ideą kredytu konsolidacyjnego jest połączenie dotychczasowych kredytów w jeden. Dzięki temu nie musimy spłacać wielu kredytów naraz. Przy kredycie konsolidacyjnym liczy się również jak najniższa rata, przez co okres kredytowania bierze się na jak najdłuższy czas.
Zaletami kredytu konsolidacyjnego jest zapewnienie bezpieczeństwa i uwolnienie od negatywnych wpisów w rejestrach długów, jeśli takowe miały możliwość się pojawić.

Kiedy nie warto brać kredytu konsolidacyjnego?

Kiedy konsolidacja kredytów jest nieopłacalna? Wtedy gdy twoje dochody są bardzo dobre, a kończysz już spłacać dotychczasowe zobowiązania. Nie ma sensu bez potrzeby wydłużać okresu spłaty kredytów. Warto również zastanowić się nad tym czy naliczone odsetki nie będą większe, a przez to wręcz nieopłacalne. Nie warto również przenosić kredytu zawartego na dobrych warunkach, dopasowanych do kredytobiorcy. W takim przypadku okazać się może, że kredyt konsolidacyjny będzie gorszym rozwiązaniem ze względu na gorsze kryteria kredytowania.
Ciężko będzie uzyskać kredyt konsolidacyjny mając małą zdolność kredytową, rozumianą przez stosunek rat kredytu do dochodu. W takiej sytuacji warto udać się do firm oferujących pożyczki pozabankowe.

Gdzie udać się po kredyt konsolidacyjny?

Wybierając instytucję oferującą kredyt warto kierować się:

  • kwotą kredytu jaką może nam udzieli
  • czasem potrzebnym na spłatę kredytu
  • warunkami potrzebnymi aby zawrzeć kredyt, między innymi takimi jak: wgląd na historię kredytową oraz czy akceptuje umowy na czas określony

 

Jeśli nie wiesz gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny, zapoznaj się ze stroną www.multika24.com.pl

One Comment

  1. Piotrek_Nawro says:

    Od połowy roku szukam kredytu idealnego dla swoich potrzeb i muszę powiedzieć, że w bankach jest naprawdę drogo. Czy możecie doradzić mi jakąś instytucję pozabankową?