Weź pożyczkę na dowolny cel

Wybierz kwotę, jaką chcesz pożyczyć

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Życie nie jest idealne, czasem występują sytuacje, gdzie potrzebujemy nagłego przypływu gotówki. Jeśli tych sytuacji jest wiele, a my często sięgamy po pomoc instytucji kredytowych, zdarzyć się może, że mamy zaciągnięte wiele kredytów, na różne kwoty i z różnymi terminami spłaty. Niekiedy chcemy zaciągnąć kredyt konsolidacyjny ze złym BIKiem, co bardzo utrudnia otrzymanie kredytu.

Czym jest kredyt konsolidacyjny i w jakich przypadkach warto z niego skorzystać?

Bardzo pomocny w takich sytuacjach jest kredyt konsolidacyjny. Idea kredytu konsolidacyjnego polega na połączeniu istniejących zobowiązań w jedno, z jednym, wydłużonym okresie spłaty. Niektóre instytucje pozabankowe oferują kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych, czyli konsolidację kredytów bez zdolności kredytowej.
Po kredyt konsolidacyjny możemy się udać do banku, jednak pamiętajmy, że banki niechętnie udzielają kredytów osobom zadłużonym, szczególnie jeśli mamy zły BIK lub negatywny wpis w rejestrze dłużników.
Jeśli mamy dochody, z zaświadczeniem o nich można udać się do instytucji pozabankowej, gdzie otrzymamy dopasowany do swoim potrzeb kredyt konsolidacyjny. Okres spłaty kredytu zostanie wydłużony, miesięczne raty zmniejszone, a całość zobowiązań skonsolidowana w jedno zobowiązanie.

Co daje nam kredyt konsolidacyjny?

Dzięki temu możemy odzyskać utraconą kontrolę nad finansami, co przejawi się w poczuciu stabilności i przejrzystości finansowej. Jednak propozycje różnych instytucji oferujących pożyczki różnią się od siebie, dlatego chcąc wybrać kredyt konsolidacyjny dobrze się zastanówmy, aby wybrać taki sposób jego spłaty, który będzie najbardziej dopasowany do naszych potrzeb. Najczęściej sposobem na obniżenie rat kredytu będzie rozłożenie pożyczki w dłuższym czasie. Dzięki temu raty będą bardziej znośne dla portfela, jednak wzrośnie ogólny koszt kredytu.

Podsumowując

Dzięki mądrze podjętej decyzji o kredycie konsolidacyjnym możemy uporządkować nasza sytuację finansową i obniżyć miesięczne raty spłaty kredytu. Dobrze jednak przeliczmy czy taki kredyt się nam opłaca oraz czy konsolidacja naszych kredytów ma sens. Jeśli zależy nam niskim oprocentowaniu można zabezpieczyć kredyt hipoteką. Bez zabezpieczenia kredytu oprocentowanie będzie wyższe.

 

Więcej informacji o tym czym jest kredyt konsolidacyjny dostępne jest na stronie www.multika24.com.pl

2 komentarze

  1. Małgosia_G says:

    Dzięki temu artykułowi wiem już czym różni się kredyt konsolidacyjny od zwykłego kredytu, dzięki za wyjaśnienie.

  2. Beati85 says:

    Również dziękuję za wyjaśnienie. Mam pytanie, jestem posiadaczką trzech kredytów chwilówkowych, gdzie mogę je najkorzystniej skonsolidować?