Konsolidacja kredytów.info.pl

Wszystko o konsolidacji kredytów

Wady i zalety kredytów konsolidacyjncyh bez hipoteki

 

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki jak już napisano wcześniej, różni się tym od zwykłego kredytu hipotecznego, że nie wymaga jako zabezpieczenia żadnej nieruchomości.

 

Niestety nie ma róży bez kolców, dlatego należy zawsze rozważać zarówno wady jak i zalety takiego rozwiązania.

Największym plusem kredytów konsolidacyjnych bez hipoteki jest fakt, że posiadając taki kredyt, zawsze mamy opcję sprzedaży tej działki czy domu. Niestety zdarza się dosyć często korzystać z takiej "okazji".

 

Minusem jest natomiast fakt, że kredyt konsolidacyjny bez hipoteki jest po prostu droższy(czasami znacznie droższy) od zwykłego kredytu konsolidacyjnego(czyli pod hipotekę). Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ instytucja finansowa mając pewniejsze zabezpieczenie, oblicza mniejsze ryzyko utraty pieniędzy i tym samym może nam dać korzystniejszą ofertę.

 

Kolejny minus choć już nie tak ważny jak poprzedni, to trudność w pozyskaniu takiego kredytu. Tutaj bardzo często decydująca o przyznaniu bądź nie kredytu jest historia kredytowa oraz wysoka zdolność kredytowa. Nie da się z góry określić, czy dana instytucja finansowa udzieli takiego kredytu jaki chcemy otrzymać. Jedynie po bardzo dokładnej analizie wielu parametrów, unikalnych dla każdego klienta, dana instytucja finansowa moze nam udzielić odpowiedzi na to pytanie.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o kredytach konsolidacyjnych ? Zapraszamy: http://www.multika.rzeszow.pl/Warto-wiedziec/article/8